SSS
FİLO KİRALAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZ!

Tüm şirketler ve kredi kartı ile taksitli ödeme seçeneğini kullanarak şahıslar kiralama yapabilir.

Her marka binek araç tarafımızdan kiralanabilmektedir. Karayolları Taşıma Kanunu’nu gereğince ticari araçlar kiralanamamaktadır.  Karayolları Taşıma Kanunu'na buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Üst segment araçlarda minumum 1 adet kiralama yapıyoruz.

12 ile 47 ay arasında dilediğiniz dönem için kiralama yapılabilmektedir.

Kilometre sınırlı kiralamalarda daha uygun aylık kira bedeli ile araç kiralamak mümkün olmaktadır. Bu uygulama sayesinde kullanılmayan kilometreler tasarruf edilmesini sağlar.

Kiralama fiyatı içerisinde yakıt gideri dahil değildir.

Söz konusu araçlara hizmet bedeli ve ilgili vergilerin ödenmesi karşılığındabu tür uygulamalar yapılabilmektedir.

Evet kira süresi uzatılabilir. Müşteri temsilciniz ile görüşerek detayları öğrenebilirsiniz.

Tüm markalar kiralanabilmektedir.

Kiralama süresi boyunca ödemeler, sabit ödemeli Türk lirası ya da döviz bazında yapılmaktadır. Döviz üzerinden yapılan sözleşmelerde, ödemeler TCMB döviz satış kuru referans alınarak her ayın ilk iş günü TL olarak faturalandırılmaktadır.

Mail order talimatı ile ödeme yapaılabilmektedir.

Motorlu taşıt vergileri Özdicle Filo Kiralama tarafından ödenir.

Kiralık aracın bakım / onarımlarını Özdicle Filo Kiralama’nın anlaşmalı servislerinde yaptırabilirsiniz.

Anlaşmalı servislerimizin bilgilerine buraya tıklayarak Satış Sonrası Hizmetler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bakım / onarım giderleri Özdicle Filo Kiralama tarafından karşılanmaktadır. Ancak bakım zamanlarının geçirilmesinden ve kullanıcı hatalarından kaynaklanan giderler kiracı sorumluluğundadır.

Aracın lastik değişimleri 50.000 km.’de yapılmaktadır. Zamanı gelen değişimler lastik istek formuyla talep edilmektedir.

Lastik Talep Formu'na buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kullanıcılar araç muayenesini kendileri yaptırmakla sorumludur. Muayene işleminden sonra, muayene harç makbuzu Özdicle Filo Kiralama’ya gönderilmelidir. Yoğunluğunuzdan dolayı muayeneyi yaptıramadığınız durumda, bu hizmet sizin için ücreti karşılığında tarafımızca yapılmaktadır. Bu hizmetimiz şimdilik sadece İstanbul için geçerlidir. Muayenenin yaptırılmamasından doğabilecek ceza ve sorumluluklar kullanıcıya aittir.

Kiralık aracın hasar ve arıza onarımlarının sözleşmede belirtilen süreyi aşması durumunda muadil araç tahsisi yapılır.

Kaza durumlarında kasko poliçemiz kapsamında 0533 380 08 30 numaralı telefonu arayarak assistance hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

  • Tek taraflı hasarlarda; Polis raporu, Sürücü belgesi (ehliyet) fotokopisi, Ruhsat fotokopisi, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe (Trafik Sigortası) Fotokopisi
  • Birden fazla aracın karışmış olduğu hasarlarda; Anlaşmalı kaza tespit tutanağı veya polis raporu (ıslak imzalı), Alkol raporu (yaralanmalı kazalarda ve gerek görüldüğü hallerde), Sürücü belgesi (ehliyet) fotokopisi, Ruhsat fotokopisi, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe (Trafik Sigortası) Fotokopisi, Karşı araç veya araçlara ait sürücü belge (ehliyet) fotokopisi, Ruhsat fotokopisi, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe (Trafik Sigortası) Fotokopisi

 

Hasar Tespit Tutanağı'na buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Kasko ve Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe temini ve yenilemeler, Özdicle Filo Kiralama tarafından yapılmaktadır.

Not : Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigorta Poliçe yenilemeleri, poliçe başlangıç tarihinden önce müşteri firmanın adresine, Özdicle Filo Kiralama tarafından kargo ile gönderilmektedir. Bu sebeple adres değişikliklerinin tarafımıza bildirilmesi büyük önem arz etmektedir.

Kontratın bitiş tarihinden 1 hafta önce, iade edilecek aracın bilgisi telefon yoluyla Özdicle Filo Kiralama’ya bildirilir. Araç, Özdicle Filo Kiralama tarafından yönlendirilen noktaya teslim edilir. Araç iade edilirken; Ruhsat, Anahtarlar (yedekleriyle birlikte), avadanlıklar, zincir, yangın tüpü, ilk yardım seti teslim edilmelidir.

ÖZDİCLE
ACİL DESTEK HATTI
0533 380 08 30
0507 944 79 00